Wybierając zegarek dla dziecka musimy pamiętać o tym , aby zrobił on dobre wrażenie od samego początku (dobra reklama poprowadzona przez rodziców), ponieważ samo zaznaczenie, że będzie on posiadał moduł GPS może zniechęcić je do jego noszenia.

W pierwszej kolejności wybrałbym odpowiedni kolor i kształt zegarka w zależności od wieku i płci dziecka, a także ustalił przedział cenowy jaki nas interesuje (200 – 400 zł dla dziecka do 10 roku życia, między 10 a 16 rokiem życia do 600 zł).

Bez większych problemów dobrej jakości zegarki z GPS dostępne są w znanych sklepach sieciowych na terenie Polski (stacjonarnych, jaki internetowych). Dobrym przykładem jest oferta dystrybutora – https://smartsafe.pl/. Należy pamiętać, że zakup poprzez platformę internetową mamy możliwość zwrotu towaru do 14 dni.

Najważniejsze cechy (dane techniczne) dobrego zegarka z GPS na które powinno się zwrócić uwagę:

– pojemna bateria (od 300 mAh wzwyż pozwoli na korzystanie z urządzenia przez kilka dni bez konieczności ładowania);

– posiadanie modułu GPS;

– odporność na kurz i zalanie (np. IPS 67);

– komunikacja najlepiej 3G i wyższa;

– aparat (niektóre modele zegarków posiadają aparat więc warto skorzystać z tego dodatku);

– slot karty SIM (wtedy zegarek nie musi być sparowany z telefonem, działa jak normalny telefon można dzwonić odbierać połączenia, pisać i odbierać
sms-y);

– polska dystrybucja (łatwość reklamacji produktu w razie wystąpienia wad fabrycznych);

– wielkość ekranu dotykowego (od 1,2’’ i więcej, ponieważ łatwiej jest korzystać z ekranu dotykowego);

– moc procesora (im szybszy procesor tym płynniejsze działanie aplikacji w zegarku);

– wielkość pamięci wewnętrznej ( czym większa tym więcej danych będzie można zapisać, dodatkowo niektóre zegarki posiadają slot na kartę pamięci);

– współpraca z systemem Android lub Apple iOS (nie wszystkie smart fony posiadają taki system operacyjny);

-przycisk SOS (szybkie i łatwe wezwanie pomocy poprzez użycie jednego przycisku w szczególności przydatne u młodszych dzieci);

– waga (czym lżejszy zegarek tym lepiej się nosi dziecku ręce);

– kolor i kształt (dostosowany do zainteresowań dziecka).

W zegarkach z modułem GPS często dodawane są dodatkowe funkcje, które mogą nam ułatwić dokonanie wyboru np.: krokomierz, ciśnieniomierz, kalkulator, stoper, budzik itp.

Decydując się na zakup odpowiedniego zegarka z GPS proponowałbym wpisać w porównywarkę danego sklepu powyższe dane (lub tylko te na których nam najbardziej zależy, dokonać wyboru i udać się do sklepu stacjonarnego z dzieckiem (celem przymierzenia zegarka na ręce).