„Wakacje, znów będą wakacje” – tak zaczyna się tekst ulubionej piosenki wszystkich uczniów. Lato to czas beztroski, zabawy, wypoczynku, na który dzieci z utęsknieniem czekają całe dziesięć miesięcy. Dla rodziców jest to mniej spokojny okres. Często, z powodu obowiązków zawodowych, nie mogą oni osobiście zapewnić opieki swoim pociechom przez cały czas trwania wakacji. W związku z tym dużą część czasu dzieci spędzają bez nadzoru albo pod opieką starszego rodzeństwa, dziadków czy innych, obcych im osób. Wielu rodziców, wcale to jednak nie uspokaja. Siedzą w pracy i martwią się o to, co robią lub gdzie aktualnie są ich dzieci.

Czy można to sprawdzić bez ciągłego dzwonienia do syna lub córki? Czy da się zadbać o  bezpieczeństwo na odległość bez stwarzania wrażenia nadopiekuńczego rodzica? Na szczęście jest to już możliwe, dzięki sprytnemu gadżetowi, który spodoba się nie tylko dorosłym, ale i  dzieciom.

Bezpieczne wakacje to udane wakacje. Zadbaj o bezpieczny transport w obu kierunkach. Sprawdź ofertę: wynajem busów busko zdrój

Urządzenie to przypomina zegarek,  ale posiada bardzo pożądaną funkcję – lokalizator GPS. Pomoże on opiekunom w bardzo dokładny sposób określić, gdzie przebywa ich dziecko i to w czasie rzeczywistym. Jest to realne, z racji wykorzystania w urządzeniu nadajnika GPS, technologii GSM oraz sieci Wi-Fi. Wszystko zależy od modelu jaki kupimy, ale w każdym z tych rozwiązań, rodzic na bieżąco może sprawdzać, co się dzieje z jego podopiecznym. Oprócz tego wszystkie zegarki wyposażone są w przycisk alarmowy SOS. Ta, bardzo łatwa w obsłudze, funkcja przyda się w chwilach zagrożenia. Gdyby dziecko znalazło się w takiej sytuacji, wystarczy, że dyskretnie wciśnie przycisk i natychmiast, w trybie alarmowym łączy się z rodzicem. Dodatkowo, gdyby opiekun  chciał się lepiej zorientować, co się dzieje z dzieckiem, może wykorzystać funkcję zdalnego monitorowania. Mikrofon o bardzo dużej czułości, który jest wbudowany w zegarek, pozwoli mu usłyszeć, w jakim otoczeniu przebywa. W przypadku, kiedy dziecko ma znajdować się przez dłuższy czas w jednym miejscu, np. w domu, rodzic nie musi co chwilę sprawdzać, czy tak jest. Urządzenie wyposażone jest w wirtualne ogrodzenie. Gdy tylko dziecko opuści ustalony obszar, rodzic otrzymuje stosowny SMS  informujący go o tym fakcie.

Wielu rodziców zastanawia się, czy zakup takiego urządzenia, to nie jest za daleko idące kontrolowanie dziecka, w czasach ich dzieciństwa przecież nie było to potrzebne. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że obecnie dzieci stykają się z dużo większą liczbą zagrożeń niż to było nawet kilkanaście lat temu. Poza tym dzieci lubią gadżety. Taki zegarek będzie dla nich udanym prezentem, zwłaszcza, że jest kolorowy, można go założyć na rękę i posiada jeszcze inne funkcje, które spodobają się jego użytkownikom. Kupno  zegarka z lokalizatorem nie jest dużym wydatkiem, dlatego, tym bardziej warto  w niego zainwestować.  To niewielkie urządzenie  pomoże nie tylko zadbać o spokój rodziców, ale przede wszystkim o bezcenne bezpieczeństwo dziecka nawet jeśli będzie ono daleko od domu wypoczywać na koloniach czy obozach.