Olej konopny można coraz częściej kupić w sklepie spożywczym w formie dodatku do przyrządzania potraw, jak również w sklepach ze zdrową żywnością jako suplement diety. Najbardziej popularny jest olej CBD, który posiada sporo właściwości prozdrowotnych. Z powodzeniem można go stosować w formie środka wspomagającego funkcjonowanie organizmu. Olej konopny stosuje się także w kosmetykach do pielęgnacji ciała i twarzy. 

Olej konopny – właściwości lecznicze 

Najwięcej właściwości leczniczych posiada olej CBD. Nazywa się go również kannabidiolem. Nie ma właściwości psychoaktywnych, zatem jest całkowicie bezpieczny w zastosowaniu. Olej konopny posiada sporo właściwości zdrowotnych, a najważniejsze jest to, że podczas stosowania nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. 

Warto jest wprowadzić do codziennej diety olej konopny, chociażby biorąc pod uwagę bogactwo zawartych w nim składników odżywczych. W oleju konopnym znajdziemy chociażby witaminy A (wpiera działanie układu odpornościowego)  i E (wykazuje działanie antyoksydacyjne), czy nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Olej konopny zawiera także witaminę K, witaminy z grupy B, jak również minerały takie jak : cynk, magnez, czy wapń. 

Dzięki zawartości wielu witamin, jak i minerałów olej konopny wykazuje właściwości wzmacniania naszej flory jelitowej, która stanowi naturalną barierę ochronną przed różnymi bakteriami. Zapobiega też miażdżycy. Poleca się jego spożywanie osobom chorującym na serce. Poza tym obniża poziom złego cholesterolu.  

Olej konopny wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwwymiotne, przeciwutleniające i przeciwnowotworowe. Niemniej jednak zwykle zaleca się go osobom chorującym na schorzenia mające podłoże psychiczne, gdyż posiada właściwości antypsychotyczne, działa antydepresyjnie, zmniejsza zaburzenia neurodegeneracyjne i uspokaja cały organizm. U osób chorujących na stwardnienie rozsiane podawany jest on z uwagi na działanie przeciwbólowe, gdyż jest w stanie łagodzić obrzęk mięśni i bóle stawów.