Wiele osób staje przed dylematem czy wybrać radcę prawnego, czy też może adwokata. Niektórzy uważają, że adwokat jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ponieważ posiada dużo większe kompetencje i lepiej zna się na prawie. Czy jest to jednak prawda? Tak naprawdę wiele zależeć będzie od specyfiki prowadzonej sprawy, do każdej sprawy należy zatrudnić specjalistę, który zna się na danej gałęzi prawa.

Kiedy zdecydować się na adwokata?

Zdecydowanie się na skorzystanie z pomocy adwokata będzie dobrym pomysłem przy sprawach karnych. Co prawda radcy prawni od jakiegoś czasu mogą się również zajmować takimi sprawami, jednak doświadczenie stoi po stronie adwokatów, którzy mają wiele takich spraw za sobą i na pewno będą w stanie pomóc wielu klientom w potrzebie. Warto też mieć na uwadze to, że jedynie adwokaci przechodzili specjalne szkolenia z tej kategorii, a radcy prawni muszą się wszystkiego uczyć od podstaw.

Kiedy zdecydować się na radcę prawnego?

Radca prawny cechuje się sporymi kompetencjami zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie spraw podatkowych. Jeśli chodzi o takie właśnie sprawy to radcy prawni cieszą się zdecydowanie większą popularnością, reprezentują interesy firmy, specjalizują się w prawie podatkowym, dlatego można być pewnym ich wiedzy. Przy wyborze radcy prawnego należy kierować się zwłaszcza jego doświadczeniem, jeśli jest ono bogate, na pewno nie zawiedzie on oczekiwań klienta. Trzeba jednak uważać na to, aby doświadczony radca prawny nie działał rutynowo, ponieważ wtedy wiele ważnych spraw może zostać zaniedbanych.

Kto bardziej zaangażuje się w prowadzoną sprawę?

Odpowiedź na to pytanie może być różna, chociaż w wielu przypadkach warto stawiać na adwokatów, którzy pracują jedynie w kancelariach adwokackich, natomiast radcy prawni mogą też znaleźć zatrudnienie w firmach zewnętrznych, przez co mogą danej sprawie poświęcać zdecydowanie mniej czasu oraz uwagi. Kompetencje radców prawnych i adwokatów są w dzisiejszych czasach podobne, dlatego oba te zawody na pewno okażę się w wielu sprawach pomocne.