Oferta akumulatorów na rynku jest bardzo duża. Za przykład posłużyć może https://mobilny-akumulator.pl/kategoria/producent/akumulatory-bosch/. Wybór właściwego może przyprawić o zawrót głowy. Szukając akumulatora do samochodu należy trzymać się kilku zasad, aby uniknąć późniejszych problemów. W niniejszym artykule postaramy się Ci przybliżyć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, żeby dobrać właściwy akumulator do samochodu.

Gdzie i jaki kupić akumulator?

Akumulatorów szukaj zawsze w sprawdzonych i specjalistycznych sklepach, a nie w supermarketach, gdzie na ogół są one źle przechowywane. To np. oferty online typu https://mobilny-akumulator.pl/kategoria/producent/akumulatory-varta/. W takich miejscach znajdziesz doradców, którzy są specjalistami i pomogą Ci w wyborze. W zwykłych sklepach obsługa na ogół zna się na wszystkim i na niczym, a zatem nie będzie najlepszym doradcą. Szukając dobrego akumulatora, pamiętaj o tym, aby wybrać taki, który jest zgodny z fabrycznym akumulatorem w Twoim samochodzie. Jeżeli pierwotnie miałeś zwyczajny akumulator, nie powinieneś w nim montować zaawansowanego.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze, akumulator musi zmieścić się pod maską samochodu w miejscu, gdzie producent przewidział jego montaż. Po drugie, trzymaj się zaleceń producenta Twojego samochodu i nie daj się skusić mylnemu przekonaniu, że zaawansowany produkt oznacza długą żywotność. Zwróć uwagę kilka ważnych parametrów:

  • prąd rozruchowy (ilość amperów),
  • pojemność (ilość amperogodzin),
  • biegunowość (ułożenie „plusa” i „minusa”),
  • kształt akumulatora.

Wybierając baterię, nigdy nie kieruj się tylko ceną. Droższa nie znaczy lepsza dla Twojego samochodu. Na nic zda Ci się zaawansowany akumulator ze zbyt dużą pojemnością, jeżeli Twój samochód zwyczajnie jej „nie udźwignie”. Dlaczego? Ponieważ wtedy bateria będzie niedoładowana i znacząco skróci się jej żywotność. Zbyt niskie napięcie ładowania i zbyt duża temperatura w komorze silnika mogą doprowadzić do zmniejszenia trwałości akumulatora, mimo jego wysokiej ceny i jakości wykonania. Zawsze staraj się trzymać w ramach, które wyznaczył producent, żeby uniknąć potem zbędnych wydatków na kolejny zakup baterii. Warto również zapytać specjalistę, jeżeli nie jesteś pewien, który akumulator powinieneś dobrać do Twojego samochodu.