Udana aranżacja wnętrza wymaga dużej wiedzy i wyczucia tematu. Oglądając gotowe projekty wnętrz w internecie, chcemy sprawdzić się jako dekorator — decydując się na samodzielne zaprojektowanie własnej przestrzeni. Dostępne rozwiązania oraz bogaty wybór dodatków sprawia, że projektowanie wnętrz z jednej strony wydaje się bardzo proste, a z drugiej sprawia, że czujemy się zagubieni w natłoku informacji. W takich sytuacjach warto z pomocą zgłosić się do osoby, która na co dzień zajmuje się aranżacjami wnętrz. Fachowa pomoc, to gwarancja, że przestrzeń, jaką chcemy zaprojektować, spełni nasze oczekiwania. Wstępna wizualizacja projektowanej przestrzeni, pozwoli określić nasze indywidualne potrzeby. Amatorskie projektowanie wnętrza, wymaga poznania paru ważnych zasad, dzięki którym będzie można uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas urządzana wnętrz.

Okna aluminiowe – wysoka jakość w dobrej cenie

Stolbud

Podstawowe zasady projektowania wnętrz

Aby stworzyć udaną aranżację, musimy na jej przygotowanie poświęcić sporo czasu i zaangażowania. Wystrój wnętrza powinniśmy zacząć od zastanowienia się, w jakim otoczeniu lubimy przebywać. Urządzając pomieszczenie, nie powinniśmy kierować się jedynie najnowszymi trendami w modzie, gdyż te wraz z sezonem szybko przemijają. Głównym priorytetem powinny być nasze indywidualne preferencje i styl pomieszczeń, w którym lubimy przebywać. Dla jednych będzie to styl klasyczny, inni wolą więcej szaleństwa, które mogą wyrazić w kwestii nowoczesnego designu lub koloru. Ciekawe wzory i szeroki wybór materiałów, daje nam spore możliwości aranżacji. Znajomość pewnych trików spowoduje, że z pozoru mała przestrzeń, jaką chcemy zaaranżować, wyda się optycznie większa. Lustro doda pomieszczeniu przestrzeni, a pomieszczenie nabierze nowoczesnego charakteru.

Najczęstsze błędy w aranżacji wnętrz

Częstym błędem popełnianym w aranżacji wnętrz, jest zbyt duża ilość mebli,  które wprowadzają do wnętrza chaos i dają wrażenie bałaganu.  W tym wypadku mniej, znaczy lepiej. Zasada ta nie dotyczy wyłącznie mebli, ale również przedmiotów i kolorów. Zachowanie umiaru w projektowaniu wnętrz, to priorytet. Zdecydowana większości osób rozpoczyna urządzanie pokoju od zakupu mebli, a dopiero później dobierania dodatków i koloru ścian. Jest, to częsty błąd, który ogranicza nasze pomysły aranżacyjne. Dopasowanie mebli, do koloru ścian okazuje się dużo trudniejsze, niż na odwrót. Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń ma tu również istotne znaczenie. Większość osób popełnia błąd, wybierając tylko jedno źródło światła. W efekcie uzyskujemy niedostatecznie oświetlenie pomieszczenia. Pokój źle oświetlony, nie tylko jest mnie funkcjonalny, ale również wpływa na nasz nastój. Dodatkowe źródło światła, doda charakteru i niepowtarzalnego designu naszej aranżacji.