Czym jest depresja ?


Charakter tej choroby objawia się w depresyjnym nastroju polegającym na przezywaniu uczuć o jednostronnie ujemnym zabarwieniu, czemu odpowiadają zdecydowanie, ujemne oceny własnej osoby i sytuacji życiowej- oceny te niekiedy przybierają postać urojeń. Dla depresji charakterystyczne są objawy somatyczne takie jak skrócenie snu, obniżenie łaknienia, a także libido.

Sposoby leczenia depresji


Współczesna medycyna radzi sobie z tą chorobą w dwojaki sposób, Przede wszystkim zaleca się korzystać z pomocy psychologa albo psychiatry, których terapie wzmacniane są leczeniem farmakologicznym tzn. lekami antydepresyjnymi wpływające na przekaźnictwo neurochemiczne w mózgu.

Oczywiście leczenie tymi lekami musi odbywać się pod kontrolą psychologa albo psychiatry, który monitoruje skutki działania leku z efektami terapii. W tym miejscu należy zaznaczyć, że wizyta u psychologa albo psychiatry kojarzy nam się z leżeniem na lekarskiej kozetce. Jest to mylne wyobrażenie, gdyż dzisiaj możemy korzystać z ich pomocy przez internet- online przydatne w sytuacjach niecierpiących zwłoki.

Lekarz i psychiatra online

Leczenie na odległość, za pomocą internetu jest pomysłem wykorzystywanym przez coraz większa ilość psychiatrów i psychologów. Coraz chętniej korzystają z niego pacjenci. Oczywiste jest, że pozbawia nas to zbędnej fatygi i straty czasu. Ponadto możemy korzystać z pomocy psychologów i psychiatrów z całej Polski, więc nie musimy ograniczać się do specjalistów swojego miasta. Zapewnia to różnorodność wyboru specjalisty. Zwraca się także uwagę na zwiększoną szybkość i efektywność terapii, ponieważ pacjenci łatwiej się otwierają przed lekarzem przebywając u siebie w domu, a nie u obcej osoby.

Wpływ na to ma prywatność oraz poczucie bezpieczeństwa. W dodatku możliwe jest zachowanie anonimowości. Niektóre formy leczenie wymagają także udziału osób trzecich (np. rodziny). Psycholog lub psychiatra online pozwala na to, aby w jednym miejscu i czasie skupić także ich obecność. Na korzyść przemawiają także formy kontaktu bowiem możemy kontaktować się przez wideo rozmowy (np. Skype) albo zwykłe wiadomości tekstowe (np. mail). W dodatku nie musimy się martwić o profesjonalizm psychologa albo psychiatry, gdyż podlegają oni pod tym względem odpowiedniej kontroli.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy online odsyłamy na https://www.twojpsycholog.online/pl.