Posiadając dziecko w wieku lat 6 chcemy, by za chwilę poczyniło kolejny krok w swoim rozwoju. Niebawem nastąpi pójście do 1 klasy szkoły podstawowej i dobrze jest, aby dziecko nie tylko nie było z tyłu, ale i przodowało na tle rówieśników. Istotna jest tutaj rola rodziców, którzy powinni zadbać o swoją pociechę i zrobić wszystko, żeby jak najszybciej posiadło wszelkie umiejętności, które będą miały wpływ na kolejne lata. Doskonałym pomysłem są kreatywne zabawki – dlaczego warto je kupić i jakie najlepiej wybrać? Dowiecie się o tym z naszego tekstu.

Fenomen zabawek kreatywnych

Nie od dziś wiadomo, że zabawki, które „bawiąc uczą, ucząc bawią” są najlepszym rozwiązaniem. Technologia w ostatnich latach rozwinęła się tak mocno, że powstają coraz to nowsze produkty mające na celu maksymalnie rozwijać dziecko. Nie można zapomnieć o tym, że taka zabawka sprawia, że dziecko łapie bakcyla do technologii, które obecnie rządzą światem. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie czegokolwiek bez armii komputerów oraz skomplikowanych technologicznie maszyn. Takie kreatywne zabawki dla 6 latków mogą być wstępem do zainteresowania się technologią i gdy dorośnie, to stanie się specjalistą i właśnie zaczęłoby się to wszystko od nich. 

Kreatywne zabawki to też okazja do zabawy dla całej rodziny, by doglądać rozwoju dziecka, które powinno już samodzielnie pisać, czytać oraz wyrażać swoje zdanie. Takie zabawki mają na celu nauczyć go czegoś nowego, a przede wszystkim zainteresowań. Nie będziemy podważać zabawek znanych od wieków jak w przypadku chłopców są to samochodziki, czy u dziewczynek lalki, ale jednak mogą one się z czasem znudzić.

Przykłady kreatywnych zabawek

Zabawki kreatywne z reguły starają się przekroczyć pewną sferę i sprawić, by dziecko poczuło się bardziej samodzielne i miało namiastkę odpowiedzialności za własne decyzje. Przeważnie w tym wieku jest ono zafascynowane pewnymi rzeczami jak wielkie budynki, potężne samochody i takie zabawki mają pomóc mu zrozumieć ich działanie. Przykładem takiej zabawki jest zestaw do wkręcania, która jest wyposażona w śrubki, nakrętki. Ma ona na celu zaszczepić w dziecku chęć do majsterkowania, która w przyszłości z pewnością się przyda przy remontach bądź innych naprawach.

Przykładem innej zabawki dla 6-latków jest rakieta, która po zbudowaniu może nawet poszybować nawet do 15 metrów. Najpierw trzeba ją stworzyć, ale składniki takie jak: kwasek cytrynowy czy też wodorowęglan sodu zaznajamia dzieci z fizyką oraz chemią i może sprawić, że w przyszłości wyrośnie znany specjalista w tej dziedzinie. Nie dość, że jest to wyjątkowa zabawka, to w dodatku ma ona wpływać na podświadomość dziecka, by przyspieszyć rozwój i pokazać świat z trochę innej strony.