Korzystanie z usług dietetyków większości z nas kojarzy się głównie z próbą schudnięcia i poprawą wyglądu sylwetki. Zadaniem dietetyka, oprócz oczywiście prowadzenia pacjenta w drodze po swoją wymarzoną sylwetkę, jest skomponowanie smacznego, a przede wszystkim zdrowego jadłospisu. Jest to ważne, bo racjonalne i odżywcze menu pozwala poprawić komfort życia i unormować wyniki badań. Czy z usług dietetyka powinny korzystać tylko osoby z problemami z wagą? W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto współpracować z profesjonalistą i jaki ma to wpływ na zdrowie i samopoczucie. Zapraszamy! 

Dlaczego warto korzystać z usług dietetyka?

Korzystanie z usług dietetyka w obecnych czasach nie jest zarezerwowane tylko dla osób borykających się z nadprogramowymi kilogramami. Coraz chętniej korzystają z nich także osoby o prawidłowej wadze, które z różnych powodów nie potrafią zadbać o odpowiednio zbilansowany i odżywczy jadłospis. Mylne jest przekonanie, że dieta oznacza proces zrzucania wagi. Dieta to nic innego, jak styl życia na wiele lat, którego celem jest utrzymanie naszego zdrowia na jak najlepszym poziomie. Dostarczając niezbędne witaminy i minerały z posiłków o odpowiedniej kaloryczności i stosunku makroskładników, ryzyko zachorowania na którąś z chorób cywilizacyjnych spada praktycznie do zera. Ponadto należyta ilość spożywanych kalorii pozwala zachować nienaganną sylwetkę i odpowiednią wagę. 

To wszystko decyduje o tym, że coraz częściej do dietetyka udają się także osoby o doskonałych proporcjach, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnych mankamentów figury. Osoby te zazwyczaj chcą zadbać o swój organizm od wewnątrz i dostarczać mu wszystko to, co najlepsze. Nie każdy posiada bowiem odpowiednią wiedzę z zakresu żywienia i nie orientuje się, które pokarmy są najkorzystniejsze dla zdrowia i w jakich ilościach powinny być spożywane. Profesjonalny i doświadczony dietetyk potrafi dokładnie poinstruować swojego podopiecznego i doradzić, jak powinien jeść, by zachować zdrowie na lata. 

Jak wygląda współpraca z dietetykiem?

Współpraca z dietetykiem pozwala na osiągnięcie wymarzonych rezultatów sylwetkowych i poprawienie wyników badań, które z jakichś powodów są zaburzone. Zdrowe jedzenie potrafi przywrócić zdrowie i sprawić, że organizm będzie działać na najwyższych obrotach, jak dobrze naoliwiona maszyna. Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym polega przede wszystkim na badaniu składu masy ciała, opowiedzeniu, jak wygląda obecny styl życia i odżywiania, oraz przedstawieniu, na jakich wynikach nam zależy. Specjalista przygotuje odpowiednio zbilansowany jadłospis, który bazować będzie na lubianych przez nas produktach.

Decydując się na współpracę z dietetykiem, mamy pewność, że nasze rezultaty czy wyniki badań będą omawiane, a ewentualne wątpliwości zostaną dokładnie rozjaśnione. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań dietetyka, który przygotuje dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy, dobrze trafiłeś! Centrum medyczne Osteomedic.com.pl posiada wykwalifikowaną kadrę, która pomoże zadbać o Twoje zdrowie i sylwetkę.