Reklama

Wiktoria Kopniewska

Od Wiktoria Kopniewska
Kopniewska

Kampania nt. Przemocy

Kampania nt. Uzależnień

Kultura
PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

Marcin Paprota


Hapenning "Luminaci" autorstwa wałeckiego artysty plastyka. Serdecznie zapraszam do oglądania.


 
PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

Młoda Nuta 2013


Rusza kolejna edycja przeglądu muzycznego "Młoda Nuta" będącego projektem Floating Trippin' Festival. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 27-28.06 w klubie Elefunk (13MUZ) w Szczecinie. Tegoroczna edycja wspierana jest przez inicjatywę FemFest. Do konkursu zapraszamy twórców różnorodnej muzyki bez ograniczenia w sposobie jej wykonywania.


Autor zdjecia: Młoda Nuta 2013                                                                                                               Od Młoda Muza

Galeria:

http://www.walczanin.pl/zdjecia/19-zdjecia/516-moda-nuta-2013-galeria

 
PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

Andrzej Stasiuk


Ten znany pisarz był gościem w poniedziałkowy wieczór w Wałeckim Centrum Kultury. Zapraszamy do oglądania relacji ze spotkania autora z czytelnikami.


 
PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

Iron Man 3


367

Podobno komiksy o superbohaterach czytają tylko wieczni chłopcy. Za to na ich ekranowe ekranizacje dają się skusić nawet niewiasty. Najnowsza odsłona trylogii o Iron Manie jest jakby dopięciem historii! Reżyser tej serii podkreśla jednak, że to nie koniec. Bo marzy mu się bondowska długowieczność.

 

Kino "Tęcza", 17 - 23 maja, godz. 17:45 dubbing i 20:00 wersja z napisami


Coś w tym jest, bo „Iron Man 3” trochę przypomina film o Bondzie. Bo mamy wartką akcję, pościgi, pojedynki i piękne kobiety. A całość w 3D, który zachwyci największego malkontenta.

 

Niby film, a dokładniej fabuła jest przewidywalna, ale jeden wątek jest miłym zaskoczeniem. Zdradzę tylko, że w pewnym momencie poważne kino przeistacza się w autoironię. Ci, którzy zobaczą będą zapewne równie rozbawieni kreacją tego aktora.

 
PDF Drukuj
Kultura
Wpisany przez Administrator   

Wróg numer jeden


341„Zero Dark Thirty” to „Wróg numer jeden”, nie mam pojęcia, gdzie osoba odpowiedzialna za spolszczenie tytułu najnowszego filmu Kathryn Bigelow znalazła natchnienie. Nie żebym się czepiał, ale w oryginale tytuł odnosi się do wojskowego określenia czasu zabicia (trzydzieści minut po północy) najgroźniejszego terrorysty w dziejach. Ten film jest właśnie o polowaniu i zabiciu Osamy Bin Ladena.

Kino "Tęcza" 22 - 28 lutego, godz. 20:00


Nie zamierzam zdradzać fabuły, bo pomimo że to film oparty na wydarzeniach, które śledziły światowe media i tym samym my, jest on najdosadniej ujmując: wciągający! Mimo, że w filmie pojawia się wiele wątków (w tym polski), to dwie i pół godziny to odpowiedni czas na takie kino. Cenię reżyser Bigelow od czasów „Dziwnych dni”, ostatniej kolaboracji z Jamesem Cameronem (byłym mężem a autorem scenariusza do „Dziwnym...”). Tym obrazem po raz kolejny udowadnia malkontentom, że nikt tak jak ona nie potrafi użyć języka filmu do opowiadania historii. Tych prawdziwych również!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10
s
© 2011-2015 walczanin.pl | Portal dla Wałcza i powiatu wałeckiego | Joomla Template by vonfio.de